Ви переглядаєте: Головна > Цікаво > Долина Ваді Рам в Йорданії увійшла в список ЮНЕСКО

Долина Ваді Рам в Йорданії увійшла в список ЮНЕСКО

Долина Ваді Рам в Йорданії увійшла в список ЮНЕСКО

Долина Ваді Рам в Йорданії

Долина Ваді Рам в Йорданії

В червні 2011 р. долина Ваді Рам в Йорданії увійшла в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, отримавши визнання завдяки поєднанню унікальної природної краси і культурного значення.

Долина Ваді Рам була обрана за категоріями культурного і природного значення, – вона відповідає вимогам ЮНЕСКО за трьома критеріями (3, 5, 7). Відповідно до критерію № 5, об'єкт повинен бути «унікальним природним явищем, що має естетичну значущість», і таке визначення повністю відноситься до Ваді Рам.

На шляху до визнання, Йорданії необхідно було представити фактичні дані, що підтверджують видатну світову цінність об'єкта. За словами сенатора Акела Більтаджі (Akel Biltaji), «це рішення означає, що Ваді Рам є значущим об'єктом для всього людства, що, в свою чергу, накладає відповідальність на Йорданію як на хранителя частини Всесвітньої спадщини».

Джеймс Ірвін (James Irwin), один з астронавтів четвертої експедиції Аполлона-15 на Місяць, говорив Його Величності покійному королю Хусейну під час поїздки в Ваді Рам, що «це місце найбільше на Землі схоже на те, що я бачив , побувавши на Місяці ». За словами Акела Більтаджі (Akel Biltaji), саме ці слова астронавта дали згодом привід називати Ваді Рам «долиною Місяця».

Ваді Рам стала відомою у світі завдяки фільму «Лоуренс Аравійський».

Більш того, Ваді Рам була стратегічним об'єктом під час Великого арабського повстання під командуванням Шерифа Хусейна бен Алі, прадіда Його Величності короля Абдалли II.

Неймовірний краєвид пустелі тягнеться приблизно на 42 км з півночі на південь і приблизно на 33 км зі сходу на захід. Ваді Рам є однією з основних визначних пам'яток пустелі Хісма, що пролягає на схід від Йорданської рифтовой долини і на південь від крутого нагір'я центрального Йорданського плато.

Директор Йорданського управління з туризму пан Наїф Аль-Фаїз (Nayef Al-Fayez) заявив: «Це визнання є заслуженим для такого неймовірного місця, як Ваді Рам, і Йордан буде працювати не тільки на збереження і підтримка культурної і природної цілісності об'єкта, а й над його популяризацією в світі ».

У списку світових об'єктів, що охороняються ЮНЕСКО, Ваді-Рам зайняла гідне місце поряд з Петрою, фортецею Кусейр-Амра і Умм Ар-Разас.

Джерело: Tourprom.ru

Мітки: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS