Ви переглядаєте: Головна > Цікаво > Найближчим часом Чорногорія може залишитися без пляжів

Найближчим часом Чорногорія може залишитися без пляжів

В найближчим часом Чорногорія може залишитися без пляжів

Найближчим часом Чорногорія може залишитися без пляжів

Найближчим часом Чорногорія може залишитися без пляжів

Чорногорія в найближчому часі може залишитися без своїх пляжів. Місцеві екологи б'ють тривогу, тому що берегова лінія Чорногорський курортів знаходиться в жалюгідному стані.

Пляж на штучному острові Ада-Бояна за шість років втратив майже 15 метрів і продовжує поступово затоплюватися морськими водами. Зараз його ширина не перевищує 10 метрів. Розташований неподалік «Великий пляж» також сильно постраждав, однак шкоди не так помітний через величини самого пляжу.

Пляжі Будванськой узбережжя також знаходяться під загрозою затоплення. За 70 років пляж курорту зменшився на третину. Не краще ситуація і на пляжах в Сутоморе і Петроваце.

Причинами зникнення пляжів екологи називають нераціональне використання ресурсів берегової лінії. Ліси узбережжя вирубуються, готелі зводяться практично впритул до води. Страждають пляжі і через наносів річок і «бетонізаціі» узбережжя. При цьому жодних дій по відновленню або хоча б щодо збереження пляжів не робиться.

У Чорногорії через вирубку дерев і тотальної забудови узбережжя вже зник пляж «Гуванце», який розташовувався в одному з найкрасивіших місць Будванськой узбережжя. Така ж доля може чекати й інші пляжі, якщо владою не буде вжито відповідних заходів.

Мітки: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS