Ви переглядаєте: Головна > Цікаво > Перший день в Ірландії

Перший день в Ірландії

Перший день в Ірландії

Перший день в Ірландії

Перший день в Ірландії

Королева Великобританії Єлизавета II провела першу ніч в Ірландії, куди вона напередодні прибула з чотириденним візитом. Незважаючи на акції протесту з боку ірландських радикалів, вона вшанувала пам'ять ірландців, які загинули у війні за незалежність, а також зустрілася з президентом країни. Візит британського монарха до Ірландії, перший за 100 років, буде тривати чотири дні.

Королева Великобританії Єлизавета II провела першу ніч в Ірландії, куди прибула з чотириденним візитом. Приїзд королеви став першим за 100 років візитом британської монаршої персони в Ірландію, яка в 1922 року знайшли незалежність від Сполученого Королівства.

Єлизавета II зі своїм чоловіком герцогом Единбурзьким Філіпом прибула до Дубліна напередодні – королівський літак Avro Business Jet приземлився на військовій базі Балдоннел поблизу Дубліна близько полудня за місцевим часом (15:00 мск). У трапа королеву і герцога зустрів віце-прем'єр Ірландії Імон Гілмор, а також посол Великобританії в Ірландії і представник ірландської дипломатичної місії в Сполученому Королівстві. Прибуття монаршої персони в Ірландію в прямому ефірі транслювали британські та ірландські телеканали. Особливий інтерес у британських журналістів викликав наряд королеви – вона була одягнена у пальто і капелюшок зеленого кольору, символу Ірландії.

Відразу після приїзду Єлизавета II відправилася в палац Арес-Ен-Уехтерань, дублінську резиденцію президента республіки Мері Макаліс, на запрошення якої і був організований візит. Королівську пару під національні гімни двох країн зустріла сама президент і її чоловік Мартін. На знак свого перебування там найясніша особа та її чоловік під прицілом фотокамер залишили підписи в гостьовій книзі. Крім того, в якості символічного жесту королева взяла участь у церемонії посадки дерева біля стін президентської резиденції.

Після цього королівська чета і президент Ірландії вирушили в дублінський «Сад пам'яті» – символ боротьби країни за незалежність від Великобританії, де поклали вінки до меморіалу, присвяченому пам'яті загиблих борців за незалежність країни.

Після цього заходу Єлизавета II відправилася в дублінський Трініті-коледж, який був заснований королевою Великобританії Єлизаветою I в 1592 році. В бібліотеці навчального закладу королеві продемонстрували Келлська книгу, рукописне видання, створене ірландськими ченцями приблизно в 800 році.

Візит королеви до Дубліна супроводжувався акціями протесту. Так, біля входу в «Сад пам'яті» кортеж королеви був зустрінутий обуреними вигуками кількох десятків демонстрантів. Акції протесту також пройшли на вулицях ірландської столиці, де демонстранти вступили в сутички з поліцейськими. Представники радикальних республіканських угруповань закидали правоохоронців банками, пляшками, камінням, палицями і петардами.

Заворушення тривали близько трьох годин, однак до вечора громадський порядок в місті був відновлений. Також в центрі міста було відкрито рух транспорту. Як повідомляють ірландські ЗМІ, протягом дня було затримано 20 учасників демонстрацій проти візиту королеви.

Також під вівторок напередодні прибуття королеви в Ірландії було виявлено два передбачуваних вибухових пристрої. Підозрілі предмети були знайдені в передмісті Дубліна Інчікоре і в районі міста Мейнуті недалеко від ірландської столиці та знешкоджені поліцією.

В ході своєї чотириденної поїздки в Ірландію королева Єлизавета і герцог Едінбурзький Філіп, крім Дубліна, також планують відвідати ірландські міста Корк, Кілдер і Тіпперері.

Мітки: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS