Ви переглядаєте: Головна > Подорожі > Чи станеться катастрофа, якщо всі китайці стрибнуть одночасно?

Чи станеться катастрофа, якщо всі китайці стрибнуть одночасно?

Чи станеться катастрофа, якщо всі китайці стрибнуть одночасно?

19 грудня 2000
Сесіль Адамс

Дорогий Сесіль!
Сподіваюся, що ти відповіси на запитання, що мучить мене з дитинства. Якщо кожен чоловік, кожна жінка і кожен дитина в Китаї влізуть на стілець, і все зістрибнуть зі стільців в один і той же час, чи буде Земля зрушена зі своєї осі? І якщо до того, як зістрибнути, всі вони заволають на всю горлянку, почуємо ми цей крик тут в Сполучених Штатах, і яка буде затримка в часі? "- Роберт П., Лос-Анджелес.

Дорогий Роберт!

Це може здатися дивним, але я дійсно збираюся відповісти на цей вражаючий за своєю дурості питання.

Проте зазвичай я отримую від своїх читачів листи з питаннями, які жодна людина в своєму розумі не задавав за все 6000 років документальної історії людства. В результаті, всі мої звичайні джерела інформації виявляються марними.

Тим не менше, я спробую. Весь цей тиждень я перебував у постійному контакті з пекінським урядом, намагаючись переконати їх змусити 1027000000 китайців / countries / show_country.shtml? Name = China (дані 1984 року) зістрибнути зі стільців. Я упирав на те, що це значно просунуло б світову науку. Як не дивно, вони не побажали співпрацювати.

Вони вказували на те, що Китай – бідна країна, і в ній відсутня необхідна кількість стільців. Більш того, багато з наявних стільців – нестандартної висоти, а це означає, що навіть якщо всі китайці зістрибнуть зі стільців в один і той же час, то вони зіткнуться з землею в різний час, спотворивши таким чином результати експерименту.

Нарешті, вони вказували на те, що дисципліна в китайському народі істотно впала з часів Культурної революції, і можна очікувати, що багато учасників експерименту будуть клеїти дурня в той час, коли вони повинні були б стрибати. Тому китайський уряд запропонувало замість того, щоб змушувати всю націю зістрибувати зі стільців, змусити зістрибнути одного середньостатистичного громадянина і помножити отримані результати на 1027000000. Зрозуміло, це рішення було відкинуто мною як неадекватне.

Оскільки реальний тест виявився нездійсненний, я змушений був покластися на свої значні здібності до індуктивної логіки. Враховуючи, що кожна дія має рівну собі протидія, ми отримуємо, що китайці, влізаючи на стільці, безсумнівно будуть відштовхувати Землю вниз в процесі вскарабківанія. Потім, коли всі вони зістрибнуть, Земля одночасно смикнеться назад, притягнута сукупним вагою одного мільярда летять китайських громадян, і в підсумку, Земля і китайці зустрінуться десь посередині, якщо ви стежите за ходом моєї думки. Результатом цього з'явиться той факт, що дія і протидія компенсують один одного, і Земля спокійнісінько залишиться на своїй орбіті.

Припустимо – чисто теоретично, для сміху, – що 1000000000 китайців, з 27000000 залишилися або без них, якимось чином матеріалізувалися на стільцях, не піднімаючись на них. І припустимо, що вони зістрибнули.

Провівши півдня у цій страшній математичної акробатики (я деколи сам не можу повірити, на яку нісенітницю вбиваю свій час), я вираховую, що сукупний результат буде еквівалентний 500 тоннам ТНТ. Непогано, але навіть близько не досягає того рівня, який необхідний, щоб зрушити з осі Землю, яка важить 6 секстильйонів 588 квінтильйонів тонн. І я відмовляюся навіть обговорювати, що могло б статися, якби всі китайці заволали що є сечі.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS