Ви переглядаєте: Головна > Подорожі > Словаччина. Візи

Словаччина. Візи

Словаччина. Візи

В. Мозганова
"Іноземець" (23.10.01)

31 жовтня 2001р. нарешті набуває чинності російсько-словацьке угоду про взаємне спрощення візових правил. Тоді, на початку серпня здавалося, що угода набуде чинності буквально з дня на день. Однак на його остаточне доопрацювання було потрібно більше часу.

Починаючи з 31 жовтня, російські і словацькі громадяни зможуть отримувати візи один одного у вкрай полегшеному порядку. Досить представити в консульський відділ закордонний паспорт і заповнену візову анкету – і словацька або, відповідно, російська віза у вас в кишені. Додаткові документи (довідки про доходи, свідоцтва про сплачену броні в готелі, запрошення і т. д.) консули будуть вимагати лише у виняткових випадках – коли у них виникнуть якісь сумніви.

Крім того, діти до 15 років, а також члени офіційних делегацій і міждержавних обмінних програм в галузі науки, мистецтва і т. д. зможуть отримувати візу взагалі безкоштовно.

Взагалі, словаки з самого початку пропонували російській стороні саме такі умови оформлення віз. Але все вперлося в наше законодавство, згідно з яким іноземці, які претендують на російські візи, зобов'язані подавати в консульський відділ запрошення. А оскільки всі консульсько-візові питання завжди вирішуються на основі взаємності, довелося орієнтуватися на більш суворі, тобто на російські правила.

Однак, тепер всі бюрократичні формальності залагоджені. Що ще раз доводить: будь-які бюрократичні та законодавчі перепони переборні – варто тільки захотіти.

Словаччина – перший представник колишнього соцтабору, який, нещодавно перейшовши на візові відносини з Росією, вже згоден якщо не скасувати візовий режим, то максимально спростити для нас порядок в'їзду. За визнанням наших дипломатів, Чехія та Угорщина дуже ревниво поставилися до цієї ініціативи Словаччини. Правда, ніхто з них не е поспішає послідувати словацькому прикладу.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS