Ви переглядаєте: Головна > Подорожі > СЛОНИ Ганнібала на гірських схилах Зельден

СЛОНИ Ганнібала на гірських схилах Зельден

СЛОНИ Ганнібала на гірських схилах Зельден

Дякуємо турфірму "Джет Тревел" за надану статтю

Зельден – один з найбільш "просунутих" курортів Австрії – знаходиться в тірольської долині Отцталь, відомої самими високогірними в Австрії курортами. До аеропорту в Інсбруці – 87 км, в Мюнхені – 191 км.
Ці місця займають в країні друге місце за популярністю після Відня. Їх ще називають "Отцталь-арена". Тут фантастичні за красою ландшафти: круті схили ущелин, гірські річки, покриті снігом льодовики, навколишні гірські вершини. У небо здіймаються кілька десятків трехтисячніков.
Гарантований натуральний сніг, різноманітні можливості для катання, відмінне технічне оснащення і сучасна інфраструктура висувають Зельден в число кращих гірських курортів в Європі.
За кількістю туристів, що прибувають сюди на зимовий відпочинок, Росія в цьому регіоні посідає шосте місце після Німеччини, Нідерландів, Швейцарії, Бельгії та Австрії. За останні п'ять років число їх ночівель виросло майже в двадцять разів – 32932 у сезоні 2003/04 рр..
 

Можливості катання

Сезон тут триває з жовтня до кінця травня. Траси розташовуються на схилах мальовничих льодовиків: Гайслахкогель / Gaislachkogel (1337 – 3058 м), Гіггійох / Giggijoch (1377-2885 м), Реттенбах / Rettenbach (1377-3250 м) і Тіфенбах / Tiefenbach (2796-3250 м). Два останніх об'єднує зона катання "Золоті Ворота".
Загальна протяжність трас досягає майже 150 км. Найдовший спуск – зв'язка трас № № 1, 5, 6, 9 і 7, – які йдуть з Гайслахкогль в Зельден (перепад висот 1675 м) і № № 11, 7 з льодовика Роткагхютте (перепад – 1279 м) також в Зельден ( всі траси червоні, загальна довжина кожної в'язки більше 14 км,). Найскладніша зв'язка трас (№ № 14, 20, 22) на льодовику Хайнбахйох (довжина – 7км, перепад – 1350 м).
На всіх схилах встановлені сучасні бугелі, крісельні та кабіни швидкісні підйомники, на льодовику майже всі крісла мають захисні ковпаки.
Найпопулярніший маршрут – Big3 – проходить по схилах <Великої трійки ". Її утворюють вершини Гайслахкогль (3058 м), Тіфенбахкогль (3309 м) і Шварці Шнейде (3370 м). Big3 стартує від підйомника Гіггійох, який доставляє в однойменну зону катання. Звідси починаються <Золоті Ворота> – три перекідочних підйомника, що піднімають на льодовик Реттенбах. Звідси траси підйомників прокладені до льодовиках вершин Шварці Шнейде і Тіфенбахкогль. С льодовика Реттенбах можна спуститися до нижньої станції підйомника Гайслахкогль, піднятися на вершину Гайслахкогль і спуститися вниз, закінчивши подорож. Довжина маршруту – близько 50 км. Із них близько 35 км припадає на спуски. Досвідчений лижник може подолати цей шлях за 4 години.
На всіх трьох вершинах обладнані оглядові майданчики. У гарну погоду видимість складає до 100 км. З оглядового майданчика на Шварці Шнейде на висоті 3370 м видні і Доломітові Альпи на півдні, і Цугшпітце – найвища гора Німеччини – на півночі. Правда, щоб піднятися сюди, треба мати гарну фізичну підготовку.
Для любителів все більш модного сноуборду є хаф-пайп і сноуборд-парк поруч з підйомником Hainbackkar, на висоті 2450 м. Відмінна траса для бордеркросу знаходиться біля крісельного підйомника Гіггійох.
На льодовиках Реттенбах і Тіфенбах можна кататися й улітку.
В цілому схили на курорті дуже добре підготовлені. Умови катання задовольнять запитам лижників самих різних рівнів, окрім, мабуть, абсолютних, безнадійних <чайників>. Але біля підніжжя гір є спеціальні траси для навчання.


Тут є чотири гірськолижно-сноубордні школи (240 інструкторів, включаючи російськомовних), а також дитяча гірськолижна школа і гірськолижний дитячий сад для малюків т 2 років.
 

Дах над головою

У Зельдені прекрасно розвинена готельна інфраструктура. Курорт може одночасно прийняти і розмістити до 10 тисяч гостей в 35 готелях і пансіонах. Понад третини з них пропонує компанія Jettravel. До найбільш попуялрним відносяться Central Spa Hotel Soelden 5 * (98 номерів, центр Зельдена, 10 хв. Ходьби від підйомника), Regina 4 * (65 номерів, центр Зельдена, 50 м від підйомника Gaislachkogl), Tyrolerhof 3 * (100 номре, 5 хв ходьби від центру Зельдена, 100 м від підйомника Giggijoch Seilbahn) і пансіон Wildspitze 3 * (500 м від центру, 300 м від підйомника Giggijochbahn, поруч комплекс "Freizeit Arena").
Про ціни можна судити на прикладі січневих пропозицій в готелях Central Spa Hotel Soelden – від 1589 у.о. (7 н., HB) і Regina – від 1139 у.о. (7 н., HB).
 

Не тільки лижі

Тут більше 60 міських ресторанів, безліч барів, пабів, кафе, дискотек та нічних клубів. Багато італійських ресторанів. Наймодніші закладу – Bla-Bla і Lawine. Близько 20 ресторанчиків знаходяться на схилах. Обід з пивом обійдеться приблизно в 20 євро; глінтвейн на горі – 4 євро.
На курорті розташований один з найбільших спортивних комплексів Австрії – Фрайцайт Арена (Freizeit Arena) з закритим басейном, сауною, солярієм, тренажерним залом, фітнес-центром, двома закритими кортами і кінотеатром.
Зовсім недавно, в жовтні 2004 року тут відкрився Aqua Dom – термальний аквапарк з басейнами, водоспадами, водними атракціонами, саунами, фітнес-центром та іншими водними розвагами.
У Зельдені можна зайнятися керлінгом, дельтапланеризмом, взяти на прокат сноумобіль, гірський мотоцикл плюс безліч інших зимових розваг.
 

<Ганнібал Шоу>

Навесні цього року на льодовику Rettenbach на висоті 2.5 км було представлено грандіозне <Ганнібал Шоу>, присвячене безприкладній переходу великого карфагенського полководця через Альпи, який став найвідомішим епізодом Пунічних воєн. Тоді більше половини армії Ганнібала – 23 000 солдатів навічно залишилися в снігах альпійського високогір'я, з 38 слонів до Італії добралися одиниці. Але труднейший маневр був здійснений. Ганнібал вийшов у тил римським військам.
Події тих далеких років надихнули режисера Губерта Лепкого на створення неймовірного подання, в якому були задіяні, десятки ратраків, сотні снігоходів і мотоциклів, ескадрилья ревуть винищувачів, вертольоти, величезна театральна трупа, танцювальний ансамбль, безліч екстравагантних сніжно-льодових скульптур. Глядачі були приголомшені неймовірними світломузичний картинами, грандіозним феєрверком і приголомшуючою звуковий панорамою уявлення.
І зовсім не важливо, що великий полководець насправді подолав гірську перешкоду не тут, а в районі Французьких Альпнедалеко від курорту Валь д'Ізер.

Параметри курорту Зельден

Зона катання – 1377-3250 м, перепад висот – 1873 м, загальна довжина трас – 147 км.
Легкі траси – 73 км, середні траси – 45 км, складні траси – 23 км, найдовша траса – 13,5 км, траси зі сніговими гарматами – 40 км, освітлені траси – 4 км. Швидкісні траси: Гіггійох (489 м, перепад – 129 м), Хайдебан (430 м, перепад – 230 м).
Кількість підйомників – 34 (крісельні – 19, бугельні – 8, гондольного / фунікулери – 7).
Траси для бігових лиж – 16 км, санні траси – 1.
 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS