Ви переглядаєте: Головна > Подорожі > Слов'янський Базар в Німеччині

Слов'янський Базар в Німеччині

Слов'янський Базар в Німеччині

Коли автор цієї статті навчався на курсах німецької мови, викладач-носій мови познайомив його з дивовижним фактом. Виявилося, що у німців і слов'ян набагато більше древніх зв'язків, ніж багато хто думає.
Лаузнітц, що в землі Бранденбург, відомий своїм не зовсім звичайним для тевтонських земель населенням. Бурхлива історія Західної Європи жоден раз приводила до переселення різних народностей в місцевості, де було спокійніше або ситніше, інстинкт самозбереження і виживання притаманний людській натурі. Що призвело в 600 роках н.е. слов'янські племена в чужі їм землі, залишається тільки гадати. Але слов'яни і справді заселили території між Ельбою і Заале, а також Одером і Квайса. Вони називали себе сорбіт і жили незалежно і відокремлено серед своїх тевтонських сусідів. У 990 році, незважаючи на опір, сорби втратили свою незалежність, але їм вдалося зберегти національну культуру. До цієї пори цей народ проживає компактно в Верхньому і Нижньому Лаузнітце. Живуть за своїми правилами, говорять на своїй мові схожому на сербохорватська, тільки пишуть не кирилицею, а латинським шрифтом. Багата культурними подіями життя сорбіт Німеччини. Є у них свої творчі колективи, художні галереї і навіть музей. На честь Пасхи, яку сорби святкують за католицьким календарем, в музеї «Sorbische Webstube» в містечку Дребкау щорічно проходить виставка великодніх яєць, зроблених сорбіт багатьох поколінь за допомогою різних технологій. Відвідайте ці краї, і ви дізнаєтеся ще більше про країну, в якій живете.


Інформаційні таблички, як правило пишуться тут на двох мовах. Національні костюми сорбскіх жінок – справжній витвір мистецтва. Пишні білі мереживні спідниці, кольорові фартухи і накинутим на плечі косинки прикрашаються вишивкою, бантиками і стрічками. А головні убори, що нагадують чіпці, явно створювалися за законами архітектури. Дивно, як тільки вони на голові утримуються.
Крім природних красот Шпреевальд славиться на всю країну виробництвом маринованих огірків, що стали державним символом НДР. Спосіб приготування простий: шари огірків пересипаються кропом і смородиновим листом, до складу маринаду входить гірчиця.
Проте спроби повторити цей рецепт незмінно закінчувалися невдачею – не той смак. Відвідування заводиків, на яких виробляють делікатес, – частина велосипедного туристичного «огіркового» маршруту, вельми популярного у жителів Берліна. Кращим сувеніром тутешніх місць вважається відерце огірків.
Символ Шпреевальда – річкова видра. Цей рідкісний звір, давно занесений у Червону книгу, мешкає в самих тихих протоках.
Обов'язково попросіть викладача на Ваших курсах німецької або Вашого репетитора розповісти про цей дивовижний народ – лужицьких сербів!

 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS