Ви переглядаєте: Головна > Цікаво > Датчики диму – Наука та технології

Датчики диму – Наука та технології

Вогонь – найпотужніша стихія. Через пожежі гине величезна кількість людей. Знищується майно на мільйони, а може і мільярди рублів. Установка протипожежних систем допоможе виявити пожежу на ранній стадії розвитку і вчасно зупинити вогонь. Теплові сповіщувачі, детектори полум'я і датчики диму – все це елементи сучасної протипожежної системи. Є величезна кількість різних фірм, які займаються їх реалізацією та встановленням.

Всі елементи системи в цілому дають досить високу ймовірність своєчасного виявлення пожежі. Протипожежні системи коштують досить дорого, проте не варто на цьому економити. Можливо, вона врятує ваше життя, ну або гаманець. Адже витрати на відновлення будинку після пожежі просто жахливі.

Якщо ви вирішили зняти квартиру в Києві, подбайте про свою безпеку. У звичайних житлових будинках передбачається установка лише датчиків диму. Давайте розглянемо їх детальніше. Цей прилад випромінює інфрачервоне світло, що відбивається від частинок димоутворення, тим самим даючи зрозуміти датчику, що починається пожежа.

Точкові оптичні датчики навпаки вловлюють інфрачервоне випромінювання від сірого диму. Такий дим з'являється на ранніх стадіях пожежі. Датчики, що працюють за таким принципом, відрізняються високою ефективністю при відносно невисокій вартості. І в силу свого невеликого розміру не викликають проблем при установці навіть в самих маленьких приміщеннях, наприклад в приміщенні, де працюють бухгалтера 1С. Ці пристрої користуються дуже високою популярністю серед більшої частини клієнтів.

В нас час як надиво тяжко найти вязальну проволовку але продячи годинами в інтернеті найшов фірму,яка пропонує саме таке,що мені потрібно, а це власне їхній сайт http://www.

ssc.org.ua/metal/provoloka_vyazalnaya.html вас не тільки здивують приємні ціни алей швидкість доставки!

Деякі оптичні датчики мають інтегрований елемент живлення, що дозволяє їм продовжувати працювати навіть після пошкодження основної проводки. Це дозволяє забезпечити пожежну безпеку навіть у разі відключення електроенергії. Що немало важливо для будинків, де немає автономного джерела живлення.

Крім точкових, існують ще й лінійні датчики. Вони діють за принципом радіо. Тобто включають в себе два блоки, передавач і приймач, які знаходяться в постійному зв'язку один з одним за допомогою лазерного променя. Якщо дим потрапляє між датчиками, то зв'язок розривається і автоматично включається сигнал тривоги, що попереджає людей про початок пожежі. Такі датчики більш чутливі до чорного диму, який просто блокує інфрачервоне світло. Такий дим утворюється при горінні пластмас або гуми.

Третій тип відрізняється більш високою ефективністю. Однак і ціна на них у кілька разів перевершує ціну на звичайні оптичні датчики. Аспіраційні димові детектори аналізують атмосферу в приміщенні, де вони встановлені і реагують на найменші домішки диму в повітрі. Такі датчики встановлюють в музеях, серверних, лікарнях та розважальних закладах. В силу своєї дорожнечі такі датчики не користуються особливою популярністю серед приватних клієнтів.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS