Ви переглядаєте: Головна > Відпочинок > Храм Аполлона в Дідіме

Храм Аполлона в Дідіме

Приблизно в годині їзди від Бодрума на Егейському узбережжі розташувався дивовижне місто Дідім. Назва «Дідім» позначає «Близнюки». Існує легенда про зустріч Зевса і титаніди на ім'я Літо. Плодом любові Зевса і Літо були близнюки – брат і сестра Аполлон і Артеміда. І сьогодні в Дідіме туристи можуть зазирнути за межу століть і доторкнутися до античної історії, відвідавши храм Аполлона.

Якщо ви любите море, сонце і захоплюючі екскурсії, вам не минути зустрічі з Туреччиною. Путівка в цю країну – це саме те, що потрібно! Подорожі до деяких куточки Туреччини допоможуть доторкнутися до античності і відчути дух старовини.

Спочатку храм був задуманий не тільки як святилище бога сонця Аполлона, але і як місце проживання оракула. Відвідувачі храму приносили жертви Аполлону, щоб заслужити прощення за гріхи, і могли поставити запитання Оракулу (віщуна).

Вперше зведення храму Аполлона почалося у 8 столітті до н.е., а зупинилося будівництво в I столітті н.е. з приходом християнства. У XV столітті він сильно постраждав через потужного землетрусу.

Храм Аполлона – одна з найбільш масштабних античних споруд на території Азії.

Відволічу вашу увагу на хвилинку хотів би вам порадити чудовий сайт бронювання білетів а саме бронювання білетів на рейси Києв – Рим. Все це ви зможете зробити на сайті Vpolet. А ми продовжуємо!

На жаль, до наших днів дійшли лише руїни цього чудового святилища. Але, відвідавши цю визначну пам'ятку Туреччини, мандрівники можуть уявити, яким було це споруда в період свого розквіту.

Туреччина – країна сучасна, і екскурсії до храму можна об'єднати з обідами в сучасних ресторанах. Підкріпившись, можна продовжити огляд храму. За задумом творців храму Аполлнона, мав затьмарити навіть храм Зевса в Олімпії. Храм Аполлона простягнувся на 120 метрів в довжину, його ширина становить 25 метрів. Навколо священної споруди височіли 122 іонічні колони, діаметр колони перевищує 2 метри, а висота кожної – 20 метрів. Сьогодні велична колонада представлена лише кількома колонами, що стоять вертикально, на них збереглися рельєфні прикраси. У підстави сходів увагу відвідувачів одразу ж привертають барельєфи – Аполлона, богині перемоги Ніки і Медузи Горгони.

У храмі Аполлона перед поглядами гостей постануть залишки круглого вівтаря, на якому приносили жертви Аполлону, і старовинного фонтану. До наших часів дійшла і сходи, по якій можна потрапити на терасу Оракула. Мандрівники можуть побачити бюсти Аполлона, Артеміди, Літо і Зевса. Скульптурні зображення богів, подолавши неймовірно довгий шлях у часі, дійшли до наших днів.

Якщо ви підете в подорож по Туреччині, то зможете відвідати храм Аполлона в Дідіме, він відкритий для відвідувачів влітку щодня з 8 до 18:30.

На заміточку:

Путівки до Туреччини досить різноманітні, щоб кожен рік знаходити тут щось нове. Можливо, путівки на Азовське море нам обійдуться дешевше, але саме Туреччина вважається столицею туризму. Тут все створено для того, щоб відпочинок був приємним і незабутнім.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS