Ви переглядаєте: Головна > Все про Туреччину > Фортеця Ван

Фортеця Ван

Туреччина славиться багатьма архітектурними пам'ятками, але деякі з них можуть похвалитися своєю красою і в наші дні. Фортеця Ван – з таких. Споруджена вона була за указом короля Сардури, правителя Урарту, в дев'ятому столітті до нашої ери. Розташовувалася вона на мальовничому березі озера Ван. Підніжжя фортеці увінчав прекрасний древнє містечко Тушпа, згодом заімевшіе те ж ім'я, що й озеро – Ван. Але коли рівень води в озері піднявся, місто було затоплене.

Для тих жінок в яких скоро весілля раджу вам завітати на сайт www.mon-amour.in.ua де пропонують вечірня і весільні плаття в салоні MON AMOUR де найдете найкращий вибір в Україні. А ми продовжуємо!

У різний час містом правили вірмени, османи і сельджуки. Через багатьох бойових дій до наших днів дійшло зовсім небагато історичних та архітектурних пам'яток. Найкраще збереглися руїни Червоної мечеті (Кизил Джамі) і Великої мечеті (Улу Джамі) тринадцятого століття.

Розкопані археологами знахідки свідчать про високий рівень цивілізації в містечку Ван. Найцінніші знахідки звідси можна побачити в археологічному музеї в Анкарі, інші знаходяться в місцевому музеї археології.

Дивлячись зверху, відкриється вид на пустир на скелі з безліччю уламків кріпосних стін.

Ще можна розгледіти гробницю Абдурахмана Газі. У свій час він був визнаний святим, тому сюди для поклону його праху з'їжджаються паломники з усього світу. А праворуч від кріпосних стін можна побачити мечеть.

У західній стороні є вежа Сардури. А недалеко від неї – надгробний пам'ятник Аргішті Першому, одного з королів Урарту. На півдні розташовані гробниці всіх королів Урарту. А на самій скелі є безліч сходів, зруйнованих і обірваних. У нижній частині фортеці відкриється вид на прекрасну панораму старого міста. У самій фортеці колись мешкав цар Урарту і його свита, а житлові квартали розташовувалися внизу. Зараз це мертвий пустир, де час ніби зупинився. Ця панорама справляє сильне враження на всіх туристів. Праворуч від фортеці можна побачити заново відбудовану фортечну стіну, від якої прямо йде стежка в центр міста.

Заміточка:

Так само, як і Тушпа, міняв свої імена і сучасний Судак, невелике приморське українське містечко. У стародавні часи візантійці називали його Сідагіос або Сугдея, римляни – Солдана, а слов'яни – Сурож. Ім'я Судак місто отримало в османські часи, полюбив його і більше не розлучався з ним.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS