Ви переглядаєте: Головна > Все про Туреччину > Башта Атакуле в Анкарі

Башта Атакуле в Анкарі

Напевно, кожен місто має свої визначні пам’ятки – не ті історичні чи архітектурні пам’ятки, якими так пишаються його жителі, а щось зовсім інше. Будівлі, без яких місто вважається неповним, збитковим, нецілісність.

Один з таких пам’яток Анкари – башта Атакуле, що розташувалася в самому його центрі, в районі Канкан. І нехай вона вважається сучасним будовою, це красива будівля міста і популярна оглядовий точка. Вона височіє над містом на цілих сто двадцять п’ять метрів і видно практично з будь її точки. Побачити з неї можна багато чого, і люблять бувати тут не лише туристи, а й місцеві жителі. Тут прогулюються, відпочивають, призначають побачення.

Доречі для тих то цікавиться бистрозведенням мобільних будівель раджу відвідати сайт http://saldi-service.com.ua/ де знайдете багато корисної інформації від фірми “Салдинг Сервіс”, які є спеціалістами в даній сфері. А ми продовжуємо!

Архітектором цієї оглядової вежі був РеджібІулук, турок за походженням і найбільший науковий діяч Туреччини. Почалося будівництво в тисяча дев’ятсот вісімдесят шостому році і тривало цілих чотири роки.
У перекладі її ім’я досить цікаво. З турецького воно перекладається як «дід» (ата) і «вежа» (куле), а всі разом можна перекласти як «Стара вежа», хоч і побудована вона зовсім недавно.
На самій її вершині розташована спеціальна відкрита оглядовий майданчик, звідки можна оглядати околиці, і видно вони будуть як на долоні. А якщо ще й прихопити з собою підзорну трубу або бінокль, місто можна буде розглянути у всіх подробицях. З її вершини місто здається настільки крихітним, що людей можна порівняти з мурахами, які бігають по вузеньких стежках і їздять в іграшкових машинках, сидять на крихітних майданчиках кафе, де лялькові меблі і ліліпутські тарілочки.
Спустившись з вежі, можна побувати в запрімеченний зверху кафе, випити чаю і навіть пристойно пообідати під відкритим небом. Або ж просто пройтися по крамницях і магазинчиках, розташованим в самій вежі.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS