Ви переглядаєте: Головна > Все про Туреччину, Подорожі > Свята Софія – пам'ятки

Свята Софія – пам'ятки

Свята Софія – пам'ятки

Стамбул – місто неймовірної краси. Знаменитий він не тільки як багатющий порт, але і завдяки своїй багатовіковій історії. Вона охоплює і стародавні часи Візантійської імперії, і багатюще на події середні століття.

До всього іншого, розташований цей місто в унікальному місці. З одного боку протоки Босфор – Азія, а з іншого – Європа. Ось і виходить, що Стамбул знаходиться на самому кордоні. І там, і там одночасно.

Здавна збереглися на його території частини стародавніх палаців, доріг, водопроводів … Наприклад, акведук Валента, інші культові та релігійні споруди. Втім, більшість з них перетворилися на мечеті. Але найголовніша пам'ятка цього древнього міста – це Айя-Софія, або Собор Святої Софії. За переказами, саме там слов'янські посли познайомилися з християнською вірою. Прибули вони за наказом князя Володимира, щоб вивчати основи і догмати християнства і згодом передати їх народу. На той час Софійський собор вважався найвищим і не мав навіть наближених аналогів у світі.

Його висота п'ятьдесят-п'ять метрів, а діаметр куполі – тридцять один метр. Зведено храм був в 537 році двома архітекторами – Анфімієм і Ісідором. Знаменитий храм своїми мозаїками, фресками (хоча частина з них і втрачена).

У 1935 році Софійський собор став музеєм, і були розпочаті відновлювальні роботи. Тепер кожен з приїжджають на відпочинок в Анталії може побачити покриту міддю знамениту заплакану колону або так зване холодне вікно. Навіть у найспекотніший день від нього віє приємною прохолодою. А якщо доторкнутися до колони і загадати бажання, воно неодмінно збудеться. Крім того, за переказами, саме тут був людям святий Георгій.

Багато чим знаменита Туреччина, але Софійський собор – її родзинка. Огранований діамант у дивовижної краси кільці!

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS