Ви переглядаєте: Головна > Все про Туреччину, Подорожі > Священний Арарат – Пам'ятки

Священний Арарат – Пам'ятки

Священний Арарат – Пам'ятки

Географія Туреччини
цікава і багата. А одна з її найдивовижніших пам'яток – це Арарат. Знаходиться він на північному сході країни, це найбільш висока точка Туреччини. Вона піднімається над рівнем моря більш ніж на п'ять тисяч метрів. Її вершина вкрита снігом, чий вигляд вражав багатьох мандрівників.

А, крім того, колись вона була вулканом, хоча кратера виявити не получітся.Отголоскі його життя були чутні ще в тисяча вісімсот сороковому році. Місцевість навколо нього прийшла в рух, і було зруйновано безліч будівель – місцевий храм, житлові будинки, господарські будівлі, громадські будівлі. Село, що існувала на схилі цієї гори, попросту перестала існувати.

Поруч знаходиться ще одна вершина – так званий Малий Арарат, або Мала Гора, – її висота майже чотири тисячі метрів. Між Малим і Великим Араратом розташувалася красива місцевість – надзвичайної краси плоскогір'я з унікальною флорою і фауною.

Не так давно Арарат і прилегла до гори місцевість входила до складу Вірменії, однак перейшла під панування Османської імперії. Була вона і частиною володінь Російської імперії, які захопили ці місця аще в тисяча вісімсот сімдесят восьмому році. Після Жовтневої революції Арарат здобув незалежність і став республікою Вірменія, але ця епоха завершилася досить швидко, і Арарат увійшов до складу Радянського Союзу. Подальша його доля була незавидною – територія була поділена між Радянським Союзом і Туреччиною, що відбулося в тисяча дев'ятсот двадцять третьому році. Це все одно, що ділити бізнес і бізнес автомобілі.

Однак Арарат продовжує залишатися місцем священним і навіть сакральним. Її пов'язують з історією про біблійне Ноя та його ковчег. Саме сюди він пристав після того, як води Великого потопу зійшли. І саме звідси почався новий період в історії людства.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS