Ви переглядаєте: Головна > Все про Туреччину > Стамбул поповниться двома містами-супутниками – Наука та технології

Стамбул поповниться двома містами-супутниками – Наука та технології

Стамбул поповниться двома містами-супутниками – Наука та технології

За підрахунками дослідників Бруклінського інституту (США), на сьогоднішній день в Стамбулі проживає більше п'ятнадцяти мільйонів чоловік, що робить його одним з найбільш заселених міст планети. Його економічні показники зростають настільки інтенсивно, що це місто був названий найбільш динамічним.

І хоча в світовому списку мегаполісів Стамбул
знаходиться всього на двадцять третьому місці, похвалитися йому є чим. Наприклад, третьої позицією серед найбільш незабруднених міст і четвертій – за кількістю хмарочосів. Втім, є у нього і свої недоліки. Так, зазначається, що інфраструктура та якість життя в ньому значно поступаються його колегам-мільйонниками, а крім того, позначається загальний рівень інфляції. І все ж ніякі навіть суперсучасні садиби і вдома у Виборзі, Валуєво або Глінкахне зрівняються з турецькими. Клімат не той.

Популярність Стамбула – як серед самих турків, так і серед іноземців – з кожним роком зростає.

Проте ж вмістити всіх новоселів місто просто не в змозі, навіть не дивлячись на настільки інтенсивне житлове будівництво. Враховуючи це, недавнє повідомлення турецького прем'єра Таїпа Ердогана було сприйнято як щось само собою зрозуміле: поряд із Стамбулом незабаром з'являться ще два міста – по одному на кожному з берегів Босфору, європейському та азіатському. Поряд з цим Стамбул обзаведеться водним каналом із Чорного моря до Мармурового.

Втім, обіцянки ці давалися на носі майбутніх парламентських виборів, і чим закінчиться вся ця історія, ще не ясно. Як би там не було, чиновники акцентували увагу на дотримання всіх правил будівництва, використання новітніх будівельних технологій і підходів.

Варто сказати, що проект такого глобального будівництва переслідує і ще одну важливу мету – відселення людей з найбільш сейсмічно активних районів.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS