Ви переглядаєте: Головна > Все про Туреччину > Айтап – Пам'ятки

Айтап – Пам'ятки

Айтап – Пам'ятки

Просуваючись у напрямку античного містечка Селінус, який нині називається Газипаша, можна опинитися біля невеликого міста-порту Іотапе. Еітелі цього древнього міста-лиману називають його старовинним історичним ім'ям, Айтап.

Місто заснували в другому сторіччі до нашої ери. Придивившись до руїн Айтап, можна зробити висновок, що вони належать до давньоримського і візантійським історичним періодам. Також відомо, що в часи Римської епохи, з тридцять восьмого по двісті сімдесят п'ятому року, в Айтап карбувалися власні монети. З одного боку монети зображувався бюст імператора, на інший зображували різних богів, яким поклонялися в ті часи – Апполона, Персея, Тіче та ін

На східній околиці містечка розміщуються руїни стародавнього храму, побудованого в сто чотирнадцятого року Помпеєм. Про це свідчить напис на стінах храму. Також у Айтап мається гавань, розміри якої становлять п'ятдесят на сто метрів.

Безпосередньо від ущелини, що з'єднує акрополь і сушу, відходять дві дороги в західному та східному напрямках. Уздовж них можна розглянути постаменти, що складаються з трьох ступенів. У стародавні часи на них стояли статуї атлетів, благородних громадян і меценатів, які жертвували кошти для міста. Це стало відомо завдяки збереженим написів на п'єдесталах.

Акрополь розташовувався на мисі Кемюрлюк і був центром древнього поселення.

Представляв він із себе подовжене будова, яке продовжуватиметься до моря. Східна сторона акрополя оточена релігійними будовами. Найбільш збереглася з них лише базиліка. У північно-західному напрямку від базиліки можна розглянути церковцю, в якій збереглися чудові, надзвичайно красиві фрески. Місто оточувала кріпосна стіна, обороняла його від нападу ворогів. Незважаючи на все це, споруди, що знаходяться за даної стіною, майже не збереглися.

Любителям спелеології тут пропонуються екскурсії в мальовничі сталактитові печери. А в самий центр міста можна дістатися за сучасною автостраді, що проходить уздовж Середземноморського узбережжя.

Заміточка:

Сьогодні відпочинок за кордоном став досить поширеним явищем, а одним з найпопулярніших напрямів стала Туреччина. Щоб потрапити туди, достатньо звернутися в будь-яке турагентство. Замовити можна тури в Туреччину з Ростова-на-Дону, Архангельська, Виборга, Києва, Полтави та будь-якого повітового містечка.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS