Ви переглядаєте: Головна > Все про Туреччину, Подорожі > Афьон – Пам'ятки

Афьон – Пам'ятки

Афьон – Пам'ятки

Афьон – один з найдивовижніших міст всій Західній Анатолії. Вважається, що з'явився він у середині другого тисячоліття до нашої ери і довгий час входив до складу хетського царства Арцава.

Розташувався Афьонвокруг величезної гори, яку вінчає старовинна фортеця Карахісар. Назва цього грізного правоохоронця можна перекласти з турецького як «Чорна фортеця». Побудована вона була ще чотири тисячі років тому. До фортеці ведуть сім сотень ступенів, подолати які не так-то й легко. Вони піднімаються на висоту в майже двісті п'ятдесят метров.С вершини гори саме місто лежить немов на долоні.

У свій час фортецею володіли і фригійці, і римляни, і візантійці, і арабські завойовники. А на початку восьмого століття вона перейшла в сельджукским володіння і деякий час тут навіть зберігалася султанська скарбниця, а саме місто було перейменовано в Карахісар-і-Сахіб – Місто Чорної фортеці. Іноді можна зустріти і інша його назва – Хісар-і-Девле – Государев замок.

На жаль, фортеця збереглася погано, і про те, наскільки велична вона колись була, можна судити лише по деяких фрагментах кріпосної стіни і декільком баштам.

Радом можна знайти залишки храму Кібели, мечеть і сам палац колишніх володарів Карахісар.

Мечеть Улу-Камиш вважається однією з древніх святинь, і часто тут можна побачити не тільки туристів, але й паломників з усіх куточків Туреччини. Зведена вона була в тринадцятому сторіччі. Не менш цікава і двокупольний мечеть Мевлеві-Камиш з прилеглим до неї церемоніальним залом «шемахан», а також хамам і медресе.

У наші дні тут розташований музей ордена дервішів Мевлеві. Поблизу можна знайти ще один музей, Зафер, присвячений Кемаля Ататюрка, яким пишається вся Туреччина.

Цікавим опиниться і сама назва міста, що розкинулося під горою. Адже в перекладі з турецької «Афьон» означає «опіум». Подібне ім'я дано було місту не випадково – на тутешніх полях вирощувався мак, який використовували для приготування багатьох лікарських мікстур.

Як туристичний центр Афьон досить популярний і розпорядженні багатьма готелями, яким би могла позаздрити будь-який готель в Суздалі, Москві або Пітері.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS