Ви переглядаєте: Головна > Все про Туреччину, Подорожі > Адана – Міста

Адана – Міста

Адана – Міста

На берегах річки Джейхан, в п'ятдесяти кілометрах від морського берега, розташувався один з найбільших промислових і економічних центрів сучасної провінції Адана та й усієї Туреччини в цілому. Носить він те ж ім'я, що і провінція – Адана.

Століття тому населення міста становило не більше двадцяти чотирьох тисяч чоловік – в основному вірмени і греки. Він відігравав важливу стратегічну роль і стеріг всі підходи до таврів. Завдяки річці тут існувала розвинена торгівля, в тому числі з Сирією і багатьма містами Малої Азії. Сьогодні на території Адани проживає більше півтора мільйонів жителів. Це найбільший центр хімічної, текстильної та харчової промисловості. З дві тисячі дев'ятого року в місті працює метрополітен.

Головна визначна пам'ятка міста – старовинний кам'яний міст через річку Джейхан – Таш-копрів. Це давнє інженерна споруда була побудована ще в четвертому столітті, за часів правління імператора Гадріана.

Довжина його становить триста десять метрів, а складається міст з двадцяти одного прольоту.

Досить докладно з історією міста можна ознайомитися в місцевому Археологічному музеї, поблизу від якого розташувалася ще одна визначна пам'ятка міста – мечеть Сабанджи-Меркез. Вона вважається найбільшою в місті. І навіть більше того – це третє за величиною культове ісламське споруда в світі! Вміститися в цій мечеті може близько тридцяти тисяч людей. Діаметр її купола складає тридцять два метри, а висота – п'ятдесят і чотири. Мечеть оточена шістьма мінаретами, довжина яких – дев'яносто дев'ять метрів.

Але Туреччина може пишатися не тільки цими спорудами, а й заповідником Каратепе-Арсланташ, котрі володіють багатьма архітектурними спорудами давніх епох – старими хеттськими барельєфами, мальовничими руїнами античного міста Ієраполіс-Кастабала і багатьма іншими.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS