Ви переглядаєте: Головна > Все про Туреччину > Адана – Міста

Адана – Міста

Адана – Міста

З усіх міст Туреччини Адана
- Найстаріший. Його історія почалася ще вісім тисяч років тому. Сьогодні це один з найбільших міст країни, за кількістю жителів він займає четверте місце 9здесь проживає більше двох мільйонів чоловік), а за своєю популярністю у іноземних туристів – чи не перше.

Це місто – справжня скарбниця турецьких пам'яток. Тут багато пам'ятників античних часів, так як свого часу місто вважалося важливим торговельним і політичним центром всієї Анатолії. Сучасна Адана славиться розвиненою легкої індустрією, текстильною промисловістю і торгівлею золотом і дорогоцінними каменями.

Головні пам'ятки Адани – залишки багатьох античних поселень, чиї живописні руїни прикрашають ландшафт міських околиць. Це величні храми, амфітеатри і сторожові вежі, фортифікаційні укріплення і тріумфальні арки, витончені колони і витягнулися змійки акведуків.

Приїхавши в Адану, неодмінно варто зайти в її археологічний музей. Там зібрані дивовижні знахідки, розглядати які можна годинами. Знайдені вони були не тільки на території міста, а й далеко за його межами. Серед інших визначних пам'яток Адани ще один музей – етнографічний. Досить цікавою виявиться та відвідування міського центру Кемаля Ататюрка.

Але приїжджають у це місто не тільки для знайомства з пам'ятками Туреччини, а і для більш приземлених цілей. Наприклад, на шопінг. Адана – це сучасний турецький місто, і знайти тут можна практично все – від простих сувенірів і дрібничок до дорогих і презентабельних речей.

Приїжджаючи в Адану, багато купують вироби зі шкіри, текстиль, товари народного промислу, предмети інтер'єру, килими і навіть примудряються відправляти на батьківщину контейнери з сільськогосподарською продукцією.

Але тури в Адану спокушають не тільки любителів античних руїн і завзятих шопоголіків, вони манять з усього світу і гурманів. Національна турецька кухня – гордість міста, і тому тут можна побачити безліч ресторанів, ресторанчиків, кафе, трактирів і різного роду забігайлівок.

Тури до Греції ціни мають такі ж, як і турецькі, але останнім часом саме на турецьких кордонах відчувається пожвавлення. І досить великий відсоток гостей цієї східної країни спрямовує свої стопи саме в Адану.

Багатьох ваблять сюди знамениті Аданской кебаби, слава про яких давно обійшла всю країну. Це дивовижне блюдо готують по всій Туреччині, але саме в Аданской кебаби найсмачніші! Тут це блюдо так і називають – «Адана кебаб». Готують його з перекрученого м'яса молодого баранчика, добре приправленого запашним червоним перцем. Фарш накручують не невеликий паличку-рожен і смажать над вогнем. З вигляду блюдо чимось нагадує шашлик, але набагато соковитіше і ніжніше його.

Запивають зазвичай салгамом, який готують із соку ріпи, часнику, маринованої моркви та листя салату. У нього додають дріжджі, сіль і щіпку перцю.

Адана чекає вас!

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS