Ви переглядаєте: Головна > Цікаво > Скасування віз: погляд з Ізраїлю

Скасування віз: погляд з Ізраїлю


Скасування віз: погляд з Ізраїлю

Скасування віз: погляд з Ізраїлю

Скасування віз: погляд з Ізраїлю

Ізраїльське уряд 20 червня ухвалив рішення про скасування віз між Україною та Ізраїлем, 11 липня це рішення буде офіційно підписана, а восени вже можна буде пожинати його плоди. Звучать фанфари, чиновники міністерства туризму потирають руки в передчутті потоку туристів з «незалежної» держави за російським сценарієм … Але чи все так безхмарно?

Український міністр закордонних справ Костянтин Грищенко прилетить в Ізраїль 11 липня для підписання угоди про скасування візового режиму між двуя країнами. Потім за роботу візьметься бюрократія, а всі служби та організації, чия робота зазнає змін через скасування віз, отримають три місяці, щоб пристосуватися до нової реальності. І приблизно в жовтні можна буде літати громадянам обох країн без оформлення віз.

В Ізраїлі, глава опозиції Ципі Лівні налаштована оптимістично: «Ми вітає скасування віз, це продовження нашої лінії, і вважаємо, що від цього кроку виграють обидві сторони. У нас вже є дуже позитивний досвід скасування візового режиму з Росією ».

Але нинішнє ізраїльське уряд проголосував за скасування віз аж ніяк не одноголосно. Під час засідання в Єрусалимі проти безвізового рішення з України виступили три міністри від партії ШАС (релігійна партія, електорат якої – переважно сефардскіх євреї): Яаков Маргі – міністр у справах релігій, Елі Ішай ; – МВС і Мешулам Наарі – міністр без портфеля. Аріель Атіас (ШАС) – міністр будівництва під час голосування був відсутній. Крім цього були четверо утрималися: міністр у справах національних меншин із соціалістичної партії Авода Авішай Браверман, міністр культури і спорту з партії Лікуд Лімор Лівнат, міністр соціального забезпечення з партії Авода Іцхак Герцог і міністр фінансів від партії Лікуд Юваль Штайніц. Ми вирішили дізнатися, що їх бентежило.

- При формуванні позиції ми звернулися до фахівців, – повідомляє Елі Ішай, – і вони нам категорично не радили скасовувати візовий режим. Так заявила виконуюча обов'язки голови комісії з розслідування торгівлі людьми при міністерстві юстиції, її підтримала поліція. Наша позиція така: ми готові піти на ряд полегшень і подивитися, до чого це призведе, а далі діяти за обставинами.

- Подібне ми чули, коли мова йшла про скасування віз з Росією: понаїдуть повії і бандити. Де вони? Навпаки, число туристів, які приїхали до Ізраїлю, збільшилася в п'ять разів, і ми бачимо практично тільки одну користь …

- Це різні речі. Коли обговорювалося питання про Росію, професіонали висловилися за скасування віз, а зараз проти.

Лімор Лівнат, міністр культури і спорту, утрималася при голосуванні, нагадує, що Україна посідає перше місце в світі з торгівлі жінками, тому не варто поспішати приймати незворотні рішення, а слід спочатку все зважити і перевірити всі обставини.

- Ми боялися, що криза сильно вдарить по середньому класу в Україні, який швидко прийшов до тями, – повідомляє міністр туризму Стас Місежніков. – На Україні проживає 47-48 мільйонів людей, і число українських туристів може зрости до 200 тисяч осіб.

Для нас це дуже багато. Багато хто з них їздять відпочивати до Туреччини та Єгипту, куди не потрібні візи. Значить, вони можуть дозволити собі прилетіти і до нас і провести тут якийсь час. Немає сенсу залишати це нашим конкурентам.

- України – це не Росія. Ви не побоюєтеся, що тут не повториться тріумф і замість туристів приїдуть гастарбайтери?

- У нас є достатньо важелів, щоб впливати на ці процеси. Ми можемо штрафувати фірми, які привозять гастарбайтерів, збільшувати податки аж до тюремного ув'язнення. З деякими країнами у нас існує візовий режим, проте це ніяк не позначається на кількості трудових мігрантів. Я б хотів скасувати візовий режим з Китаєм, але саме через величезну кількість китайських заробітчан я не стану цього рекомендувати. А з України наша вигода очевидна. Коли я був в березні в Києві, і ще тільки йшли переговори від скасування віз, це дозволило нам підписати десятки договорів з українськими фірмами-туроператорами – а вже хто, як не вони, відчуває ринок! Ряд авіакомпаній відкриває з нами чартерне повідомлення, і тепер люди з української глибинки спокійно можуть прилетіти помолитися в Єрусалим і позасмагати на березі Мертвого моря. Українські чиновники і політики теж зраділи відкривається перспективі.

Але не варто відразу ж чекати потужної хвилі туристів. Незважаючи на те що в 2009 році, за даними ізраїльського міністерства туризму, в Ізраїлі побували 73 000 українських туристів, українські туроператори ставляться скептично до ідеї можливого різкого збільшення туристичного потоку. На їхню думку, він зросте на 20-30 відсотків.

Підготував Грегорі Вастерман, Ізраїль. Матеріал з сайту ruswww.com- огляди новин, політика і новини туризму, переклади зарубіжних статей.

Мітки: ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS