Ви переглядаєте: Головна > Подорожі > Освіта в США

Освіта в США

Освіта в США

О. Пугачова
29.11.01

Якщо Ви твердо вирішили продовжувати свою освіту в Сполучені Штати Америки, то найбільш докладну інформацію про те, через що Вам належить пройти, ви знайдете в книзі Кирила Алемаськіна "Америка в кишені" Я б хотіла детальніше розповісти про те, як вибрати кращий / правильний для Вас університет.

Американські університети складаються з різних коледжів (факультетів по нашому). Кожен університет / коледж має рейтинг. Існують відомі університети (Harvard, Yale, MIT, Stanford, Princeton, CalTech – список можна продовжити) де вважається престижним вчитися майже в будь-якому коледжі (як МГУ, наприклад) але як правило, кожен університет знаменитий двома-трьома коледжами. Раджу Вам уважно переглянути рейтинг університетів по вибраній Вами спеціальності

Природно, чим престижніший / краще університет / коледж Ви закінчите, тим більш перспективну роботу Ви зможете знайти. А поступите Ви чи ні в омріяний університет, буде залежати від того наскільки добре Ви здасте вступні іспити.

Якщо після навчання в США Ви плануєте повернутися до Росії, то раджу Вам вибирати факультет бізнесу, економіки або фінансів – тобто ті дисципліни, в яких вони (американці) дійсно досягли успіху. Можна вважати, що з американським дипломом за будь-який з цих спеціальностей, та ще й з гарним англійською мовою, робота в представництві інофірми з регулярним підвищенням статусу та зарплати Вам забезпечена. Для того, щоб переконатися в цьому, зайдіть хоча б на www.job.ru

Якщо Ви маєте намір залишитися в США, то вибір університету та спеціальності може зіграти вирішальну роль у Вашій подальшій кар'єрі. Але, перш за все, Ви повинні вирішити, чи хочете Ви, після того як отримаєте диплом, працювати в університеті або в компанії.

Якщо Ви мрієте коли-небудь стати професором, то Вам необхідно мати Ph.D (доктор філософії – щось середнє між нашим кандидатом і доктором). Знайти кращий університет / коледж для отримання наукового ступеня за Вашої спеціалізації можна тут

Якщо ж Вас цікавить робота, на яку Ви влаштуєтеся без проблем після закінчення університету і яка, до того ж, буде добре оплачуватися, подивіться список найбільш затребуваних робіт в США.

Після того, як Ви знайшли десятка два (краще більше) університетів / коледжів, Вам необхідно вирішити яким чином Ви будете оплачувати своє навчання та перебування в США. Як правило, саме оплата і складає основну проблему для майбутнього студента. Припущу, що для багатьох головним критерієм у виборі університету буде пропозиція позиції асистента – науковий асистент (research assistant) або асистент викладача (teaching assistant, TA). Грошей, які Ви будете отримувати (якщо Ви будете працювати по 20 годин на тиждень – максимальна кількість робочих годин для студентів), вистачить на оплату навчання, житла (існує безліч способів заощадити на квартирі) та на життя, якщо не шикувати.

Ось, наприклад дані по Iowa State University - державного університету штату Айова. Звичайно, це не Гарвард чи Берклі, але сільськогосподарський коледж цього університету входить в п'ятірку кращих, теж саме можна сказати про архітектурний коледжі, а ветеринарний коледж ось вже впродовж декількох років вважається кращим в країні.

Це приблизний розклад витрат у плині року для студентів, що одержали роботу на факультеті (вартість навчання для таких студентів менше). Слід зазначити, що гроші за навчання у Вас вираховують автоматично. Після цього у Вас залишається доларів 800-900.

  За 1 семестр За два семестри За літо За рік
Вартість навчання $ 1,654 х 2 $ 3,308 $ 920 $ 4,228
Використання комп'ютера 25 50 16 66
Підручники 342 684 171 855
Житло 2,104 4,208 1,503 5,771
Громадський транспорт 50 100 30 130
Їжа, прання, одяг, розваги 900 1,800 600 2,400
Разом       $ 13,390

Цифри ці досить приблизні, тому що сильно залежать від університету та факультету. Наприклад, вартість лише навчання в школі бізнесу в Columbia University, що у Нью-Йорку, обійдеться Вам у $ 29.174 на рік, якщо у вас немає позиції асистента. Раджу Вам дізнатися заздалегідь – скільки буде коштувати навчання в обраному Вами університеті / коледжі та співвіднести цю суму з запропонованої зарплатою.

Деякі пояснення до наведеної таблиці:

Якщо Ваша спеціальність пов'язана з комп'ютерами безпосередньо (програміст, інженер), то Ви будете платити за їх використання не 66 доларів в рік, а близько трьохсот.

Підручники вигідніше купувати користуватися, якщо є така можливість, а потім здавати їх назад в магазин.

Жити можна з сусідами – зазвичай для таких цілей знімається велика квартира або будинок, де кожному виділяється по кімнаті. Таким чином за житло можна буде платити в півтора, а то і в два рази менше. У будь-якому університеті на дошці оголошень Ви обов'язково знайдете пропозиції такого роду. Якщо хочете добре говорити по-англійськи, то раджу Вам вибирати англо-говорящих сусідів.

Якщо Ви не захочете їздити на заняття на автобусі або велосипеді (популярний серед студентів вид транспорту), то покупка машини обійдеться вам в додаткову суму, розмір якої передбачити неможливо.

Не забудьте так само і про те, що існують канікули. Можливо, Вам захочеться злітати додому або відпочити з друзями на море / в горах / на островах.

Одним словом, всіх витрат передбачити неможливо.

Другим по значущості чинником, на мій погляд, є престижність університету. Сподіваюся, що Ви отримали відповіді і з таких університетів, які входять в десятку кращих по Вашій спеціальності. При перегляді рейтингу зверніть увагу на відсоток випускників, які знайшли роботу і на стартову зарплату – 98.5% випускників школи бізнесу Гарвордского університету, приміром, влаштовуються на роботу протягом трьох місяців з дня закінчення університету на стартову зарплату $ 105,102 в рік.

Важливу роль відіграє місце положення університету. Якщо Ви залежите від погодних умов, то раджу Вам звернути увагу і на це. Хоча температуру в своїх апартаментах Ви завжди можете регулювати самостійно – Ви виставляєте бажану температуру і обігрівач в зимовий час, а кондиціонер у літнє, підтримують заданий температурний режим. У громадських закладах (всюди по штатам) температура зазвичай не перевищує дев'ятнадцяти з половиною градусів за Цельсієм.

Якщо ви любите ходити на концерти і відвідувати музеї і виставкові зали, то раджу Вам вибирати університет у великому і відомому місті. Правда, з великими містами можуть бути вельми неприємні проблеми. Наприклад, вартість житла поблизу кампусу (студентського містечка) буде непомірно висока. Різниця між житлом знаходяться в п'яти хвилинах ходьби від університету і житлом, до якого треба їхати ті ж п'ять хвилин може досягати п'ятдесяти відсотків, а у великих міста навіть більше.

По можливості, наведіть довідки про безпеку того району в якому знаходиться Ваш кампус. На жаль, деякі досить хороші університети вельми неблагополучні в цьому плані (деякі коледжі University of Chicago, наприклад).

Перевірте так само, чи є в місті громадський транспорт.

На жаль, багато про що Ви дізнаєтеся тільки тоді, коли приїдете вчитися. Постарайтеся знайти знайомих або хоча б російськомовних студентів учнів у тому місті, куди ви збираєтеся поїхати.

Багато корисної інформації Ви знайдете у домашніх сторінок університетів

http://www.collegenews.com/
http://www.allaboutgradschool.com/

А тут Ви зможете знайти інформацію про п'ятдесяти кращих університетах Сполучених Штатів Америки

Good luck!

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS