Ви переглядаєте: Головна > Подорожі > Туристська стежка Шанхаю

Туристська стежка Шанхаю

Туристична стежка Шанхаю

…Річка з дурнопахнущей водою жовтого кольору, нібито над наданням їй цього колера працювали всі півтора млрд мешканців країни. Зрозуміло, що колір в головному розяснюється лесом, за яким річка протікає, але … Як кажуть в анекдоті, «осадочек» від виду води (а головне – від аромату) залишився. Річка розділяє Шанхай на дві частини. Обидві набережні – улюблене місце для гуляння як туристів, так і місцевого населенія.ІерогліфиКогда на їх дивишся – вони дуже красиві. Але коли ти відійшов від туристичних стежок в строну на квартал-другий і раптом опинився абсолютно один на пошарпаних вулицях, найменування на яких позначені тільки ієрогліфами … Така справа має масивним тонизирующе-мобілізуючим еффектом.Турістская тропаПросто вулиця з закритим рухом автотранспорту, віддана повністю пішоходам (як, скажімо, Велика Стаєнна у нас в Пітері або Арбат у Москві (він адже пішохідний?), Уздовж якої вже збудовані і ще будуються хмарочоси -готелі, з будинками, переробленими з житлових будівель у висотні магазіни.Гостініца, де ми жили, перебувала біля узбіччя туристської стежки.

 

Розкішні магазини, торговці, що говорять по-англійськи. Макдоналдс і KFC, набиті китайцями, за обидві щоки приєднуйся до західної цивілізації . Нас завчасно попередили, що за наркотики і «дівчаток» можна влетіти і на вищу міру місцевої соціального захисту. Ми перейнялися. Але всупереч усьому і «дівчаток-розважитися», і «травку-покурити» нам пропонували через кожні Триста метрів «стежки» . На туристичній стежці завжди чисто. Хоча в масі туристів і «нетурист» багато хто не відрізняються акуратністю. Непримітні двірники практично одномоментно підхоплюють кинуте, але не потрапило в урну. Досить довго мене вражало й те, що навіть в урнах практично завжди було порожньо. Хоча по жарі пішоходи пють багато води та прохолоджуючих напоїв у пластмасових пляшках та бляшанках, викидаючи в урни (і мимо – але див. вище) порожню тару, а в урнах – порожньо … Двірники не дають накопичуватися в урнах банкам з пляшками.

Якесь час я дивувався – ну, банки та скляні пляшки – зрозуміло, їх приймають, а от куди пластмасові пляшечки? Але в один прекрасний момент я спробував зрізати дорогу від роботи до готелю і пройшов однієї другорядної вулицею, що перетинала «пішохідну стежку». Там, недалеко від стежки, окрім «китайського фаст-фуду для китайців» і китайських крамничок для китайців, виконувалася сортування зібраного на «стежці» сміття. Тут платили за зібране. І сприймали тут не тільки лише скляні пляшки і бляшанки, та й пластмасові пляшки. Двірники на «стежці» працювали зовсім не з альтруїзму. А реальний Китай починається більш ніж в парі кварталів від «Китаю – туристського атракціону». І він не дуже схожий на маркетингову картину. Але для чого туристу лізти, куди його не запрошували, нехай прогулюється по туристським маршрутами і дивиться те, що йому демонстріруют.Ринок. Китайське качествоТрі футболки 1-го кольору, розміру і придбані в одному місці – не на ринку, боже упаси, в магазинчику близько туристської стежки – після прання повели себе зовсім по-різному. Одну з їх я ношу по цю пору, вона здавна закінчила линяти, як спочатку, 2-а просто «сіла» після першого прання, зменшившись на пару розмірів, а 3-тя не тільки лише дуже села, та й розвалилася по всіх швах. Два придбаних пояси розвалилися в суперрекордное час, за кілька місяців. Набутий штатив для фотоапарата зламався за тиждень експлуатаціі.Едінственное реально не погане, придбане в Китаї – це чай. Ще роки два після відрядження у свята ми заварювали «чай в кульках», придбаний на одному з базарів Шанхаю. І чудово, і смачно, і менторськи. Кожна кулька – мікрочудо, зібране вручну твір мистецтва, спадне в окропі в скляному чайнику … А смак … А запах … Творець статті: Ігор Відмова

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS