Ви переглядаєте: Головна > Цікаво > Кастилія-і-Леон – виноробний регіон Іспанії

Кастилія-і-Леон – виноробний регіон Іспанії

Я люблю цю область Іспанії. Не тому, що вона відрізняється особливою красою, – навпаки, вона являє собою здебільшого малолюдне плоскогір’я, одноманітний ландшафт якого оживляють хіба що нечисленні овечі отари, – але тому, що в цьому краю виготовляють кращі вина. Деякі з виробників твердо тримаються в руслі традицій і вдало їх застосовують; деякі розвивають зовсім нові напрямки.

СОРТИ ВИНОГРАДУ І СТИЛІ ВИН

Руеда – цю область я б вибрав, якби хотів вручити нагороду за оригінальність. Місцеві білі сорти «Вердехо» і «віура» використовуються для виробництва чудових свіжих, ароматних вин, тут також досить багато «совіньон-блан». Ці напрямки витісняють старомодну «руеду» – кріплення і частково важку. Кращі виробники: Alvarez у Diez, Marques de Grifion, Hermanos Lurton, Marques de Kiscal.

Рібера-дель-Дуеро – район виробництва висококласних червоних вин в Кастилії-і-Леоне. Задовго до того, як в 1982 році регіон придбав статус DO, він був відомий завдяки Vega Sicilia, але тепер компанію цього сильно міцному і довго-живе провину складають інші зірки, деякі з них майже настільки ж гарні: досить назвати декілька – Alion, Ismael Arroyo, Balbas, Carraovejas, La Сірка Alta, Dehesa de los Canonigos, Dominico de Pingus Senorio de Nava, Pedrosa Pesquera, Ribeno. Основний сорт винограду – «Темпранільо», відомий тут як «тінто фіно» або «Тинта дель Паїс».

Менш дорогі червоні вина поставляються з Торо (DO), і хоча основний сорт винограду тут називають «тінто дель торо», це не що інше, як той же «Темпранільо». Він виходить дуже витриманим і містить багато алкоголю. З виробників тут варто шукати Bodegas Farina, а вино – Colegiate Treixadura.

DO-район Бьорзе не зазнав на собі перетворень, як це сталося в провідних регіонах, і випускає червоні вина з сильним плодовим ароматом з винограду сорту «Менс». За межами району починають з’являтися вина cigales. Вони виготовляються з винограду сортів «Тинта дель пайс» (відомого також як «Темпранільо») і «Гарнача».

Хвилинку уваги для жителів міста Києва, якщо у вас немає часу чекати прогноз погоди з телевізора пропоную відвідати чудовий синоптичний сайт на якому ви зможете побачити погода в Києві на декілька днів вперед!

КЛАСИФІКАЦІЯ

Тут немає іншої класифікації, окрім як прийнятої у всій країні системи DO.

ОРГАНІЗАЦІЯ

Багато хто з великих і середніх оптових торговців купують виноград у дрібних виноградарів.

Читайте етикетки

Малоймовірно, щоб кріплені вина з Руеда з’явилися на експортному ринку, тому ймовірність несподівано натрапити на них вельми мала. У Рібера-дель-Дуеро найбільший з усіх бодег Vega Sicilia виробляє більш легку, більш молоду і дешевшу різновид знаменитого вина, яка називається Valbuena.

Про смаки

Червоні вина Рібера-дель-Дуеро – одні з найскладніших і довго зберігаються в Іспанії: вони поєднують в собі багатий сливовий плодовий аромат з інтригуючою димним присмаком.

Вина Торо – менш елегантні і гармонійні, але вина Bodegas Farina, витримані в маленьких дубових діжках, володіють хорошим ванільним ароматом, уравновешивающим їх тяжкість. Білі вина Руеда чудові – трав’янисті, освіжаючі і ароматні.

ХОРОШІ РОКИ

Залежність від року збору врожаю в Торо менше, ніж у Рібера-дель-Дуеро, де в недавньому минулому хорошими були 1996,1995, 1994,1993, 1992, 1991, 1990 і 1989 роки. Кращі вина можуть з легкістю зберігатися в пляшках до десяти років. Вина Руеда вживайте молодими.

ЯК ЇХ ПИТИ?

Червоні вина «Рібера-дель-Дуеро» вимагають вишуканих і приправлених спеціями м’ясних страв; аналогічно і «Торо», але їх можна пити і по менш значним приводів. «Руеда» добре гармонує з більшістю рибних страв.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПОКУПЦЯ

ЗА ЩО Я ПЛАЧУ?

Кращі вина Рібера-дель-Дуеро – дорогі, але не все. Є можливість придбати дуже хороше вино з цього регіону за прийнятною ціною. Вдалим придбанням буде «Торо». «Руеда» певною мірою дорогувато, а «Албаріньо» потребуватиме ще більших витрат.

ДОСТУПНІСТЬ

Це не дуже доступні вина. Тільки найсміливіші винні магазини будуть мати у продажу «Торо» або «Руеда», але якщо хочете придбати вина «Рібера-дель-Дуеро» або «Ріас-Байчас», то шукайте спеціаліста.

КОРИСНІ ВІДОМОСТІ

Рібера-дель-Дуеро 1994 («Ісмаїл Арройо») Gran Reserva – якість 8 *, ціна 8 *, цінність 8 *.

Хороші роки: (Рібера-дель-Дуеро) 1996, 1995, 1994, 1993. 1992, 1991, 1990.

Зауваження про смак: «Албаріньо» – позитивно кислувате, з ледь вловимим абрикосовим ароматом; «Руеда» – чисте і часто досить трав’яниста. Червоні вина Рібера-дель-Дуеро – багаті і складні, тоді як «Торо» – великовагові та повнотілі.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS