Ви переглядаєте: Головна > Цікаво > О-Медок – виноробний регіон Бордо, Франція,продкуція компанії oniss

О-Медок – виноробний регіон Бордо, Франція,продкуція компанії oniss

Назва цього апелласьона перекладається як «Верхній Медок», він охоплює великий шматок південних земель. Називається ця частина Верхньої тому, що знаходиться вище за течією. Це своєрідний загальний апелласьон: кращі виноробні комуни відокремились і отримали власні апелласьона, а провідні шато цих комун використовують апелласьон Haut-Medoc для своїх менш вдалих бочок, які нижче по якості, ніж інша продукція.

Незважаючи на те що це вельми хаотичне збіговисько менш відомих виноробних сіл, О-Медок може похвалитися п’ятьма класифікованими виноградниками і двома крихітними деревеньками, які навіть мають власні апелласьона – Moulis і Listrac-Medoc. З них Moulis робить більш м’яке і більш доступне вино, і з цього апелласьона проходить добротна смуга гальки. У Listrac-Medoc теж є галька, але область розташована трохи далі від річки і на вищій точці; вище в Медок виноградників немає. Проте сукупність умов дозволяє виробляти трохи важчі, трохи більш щільні і злегка тверді вина.

Доречі раджу вам також попробувати паштетну продукції компанії “ОНИСС” які понад 20 років на Українському продуктовому ринку, советую сайт http://oniss.com.ua/ru/tm-oniss/elitnye-pashtety/item/70-rasshirenie-assortimenta-produktsii-tm-oniss-halyal-produktami відвідавши їхній сайт побачите всі їхні сертифікати якості на їхню продукцію.

З географічної точки зору О-Медок починається від міста Бордо з півдня Марго, а потім тягнеться аж до самого Сен-Естеф і налічує, разом з Moulis і Listrac-Medoc, близько 3,5 тисяч гектарів. Зазвичай цей апелласьон застосовується до виноробним дворах, розташованим в декількох кілометрах від гирла Жиронда, в соснових лісах. Їх винам не вдалося належним чином вразити фахівців, що складали Класифікацію 1855 року. Але проте La Lagune з Ludon і Cantemerle з Macau вина чудові, і вони постійно перебувають у пошуку свого апелласьона. Зазвичай їх відносять до Margaux, але на нинішньому етапі ці імена знамениті і їм не варто прикриватися назвою чужої села. Внутрішня частина Сен-Жюльєна розпорядженні три класифікованими виноградниками (La Tour-Carnet, Belgrave і Camensac), які зараз виробляють вина не зовсім відповідають їх класу, але все ж вони залишаються найбільш непомітними членами Класифікації.

Між Марго і Сен-Жюльєном ховаються села Arcins, Lamarque і Cussac; вони роблять досить легке вино, але це компенсується хорошим фруктовим смаком. А на півночі Сен-Естеф, де панує шато Sociando-Mallet, остання смуга гальки в St-Seurin-de-Cadourne постійно доводить, що О-Медок не здається без боротьби.

За межами цих шато картина стає більш мінливою. У О-Медок представлено багато вин Bourgeois Cru, і вони можуть виявитися досить непоганими. На жаль, зараз ростуть не тільки ціни, а й врожайність. У кращих апелласьона грунт настільки хороша, що може протистояти цьому, але в менш відомих місцях – тобто в petit chateau на північ від Медока, подалі від річки – виноград просто не визріває. Додайте сюди непередбачувані врожаї початку 90-х, і О-Медок стає районом, який не може дати гарантію якості, і тому ім’я виготовлювача, вказане на пляшці, значить дуже й дуже багато.

Кращі виробники: (Listrac-Medoc) La Becade, Clarke, Fonreaud, Fourcas Dupre, Fourcas Loubaney кооператив Grand Listrac і Lestage (Moulis) Brillette, Chasse-Spleen, Maucaillou, Moulin-a-Vent і Poujeaux: (Haut-Medoc) Belgrave Cantemerle, Cissac, Citran, Coufran, La Lagune Lamarque Lamothe Bergerol Latour du Haut Moulin, Lanessan, Larose-Trintaudon, Malescasse Maucamps і Moulin Rouge.

Читайте етикетки

Велика частина вин О-Медока не класифікована. Оскільки апелласьон досить великий, судити про вино можна тільки за адресою шато. Є ряд хороших вин в Ludon; вина з Arcins, Cussac і Lamarque в основному легкі і трохи землисті, але з несподівано швидко спадним ароматом чорної смородини, а вина St-Seurin-de-Cadourne поєднують в собі повний, сильний аромат з виразним присутністю таніну . Там, де використовуються дубові бочки для витримки, вино буде більш м’яким і маслянистим на смак.

Про смаки

У такій великій області смаки приречені на різноманітність. La Lagune – одне з найбільш розкішних вин Медока, але між тим воно вже в молодості знаходиться під впливом добових бочок і в зрілості зберігає вроджені якості. Cantemerle щільніше за текстурою, але воно урівноважене і швидко розкриває фруктовий аромат, який відчувається довгий час.

Проте винам О-Медока властива деяка землистий, іноді посилена ароматом і запахом, як це відбувається в селах St-Laurent, Moulis і Listrac-Medoc, а також в землях між апелласьона Margaux і St-Julien. Загалом, на О-Медок особливо покладатися не варто просто тому що цей апелласьон нагадує збірну солянку. Лише маленькі села гідні довіри – наприклад, в Moulis можна відшукати високоякісні, цінні вина.

ЯК ЇХ ПИТИ?

О-Медок через свого танін, трохи землистого смаку підійде до багатьох страв. Найкраще ці вина виглядають з гострою їжею.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПОКУПЦЯ

ЗА ЩО Я ПЛАЧУ?

Ціни на місцеві класифіковані вина – чесні, а вино Chasse-Spleen за смаком гідно класифікації, але не належать їй, оцінюються відповідно до свого рівня.

ДОСТУПНІСТЬ

Ці вина можна придбати практично в будь-якому магазині.

КОРИСНІ ВІДОМОСТІ

Chateau Poujeaux, 1990 якість 8 *, ціна 7 *, цінність 9 *

Хороші роки: Врожаї тут різноманітні Загалом, в більш жаркі року виходять вина більш тонкі, ніж зазвичай, хоча Chasse-Spleen вдалося утриматися на висоті і в провальні врожаї початку 90-х. Всі вина, крім кращих, дорослішають досить швидко.

Зауваження про смак: Класифіковані вина, а також Chasse-Spleen, Sociando-Mallet і Poujeaux завжди скасовані, повна м’якість з ноткою дуба врівноважується відмінним смаком.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS