Ви переглядаєте: Головна > Подорожі > Макона – виноробний регіон Бургундії

Макона – виноробний регіон Бургундії

Пам’ятаючи про надмірну ціною на Pouilly-Fuisse і про виноградарів Pouilly, які на шляху до банку сміються до тих пір, поки сльози не поллються з очей (добре б, щоб сльози текли прямо в вино, це додало б шардоне глибину), але не будемо доводити до рукопашної і подивимося, що ж таке Макона.

Ця провінція знаходиться в південній Бургундії, тягнучись від Кот Шалонеза на півночі до кордону з Божоле на півдні, в районі міста Макон.
Макона є найбільшим виробником білого вина в Бургундії (за нею числиться приблизно половина обсягів виробництва вина в регіоні). Головним чином це шардоне. Pouilly Fuisse, безсумнівно, найбільш відоме з цих вин, але 2/3 продукції – звичайне, нічим не видатне Macon Blanc.

Макона також виробляє деяку кількість червоного вина, яким вона колись славилася. Насправді раніше там переважали площі, відведені під червоне вино, але тепер менше третини від 6000 гектарів виноградників Макон віддано під червоне, але там не проводиться нічого особливо запам’ятовується.

По правді кажучи, дуже мало вин Макон можна виділити, якого б кольору вони не були. Як і в Кот Шалонезе, відчувається недолік амбітності у виноробстві (але, на жаль, не в ціні), що означає, що навіть у хороших виноградниках не виробляється нічого особливого. Частково це може бути результатом надзвичайно ефективною кооперативної системи, яка домінує в регіоні і віддана стандартизації. Але якою б не була причина, очевидно, що послання з Нового Світу ними ще не усвідомлено. Послання про те, що цілком можливо створювати рік за роком відмінне шардоне і за тією ціною, яку більшість людей може і хоче платити.

Скоро зимові канікули і мабуть ви вже думали про відпочинок за кордоном, відправитися з родиною в тур. Ваші увазі пропоную чудовий інтернет портал турів де ви з легкістю підберете собі відпочинок власне це сайт http://tourmag.com.ua/ на якому ви отримаєте всю детальну інформацію.

СОРТИ ВИНОГРАДУ І СТИЛІ ВИН

Незважаючи на присутність невеликої кількості «піно-нуара». Macon Rouge майже завжди зроблене з винограду «гаме». Воно зазвичай продається без етикетки, хоча кооперативи Ige, Mancey і St-Gengoux мають сяку репута цію у виробництві злегка недостиглого, землистого вина. Червоне Macon часто використовується як замінник божоле, але воно суші, грубіше і набагато менш привабливо. Також пристойними можуть бути деякі Macon Rose.

Кращі виробники: Bertillonnes. Duboeuf, Guffens-Heynen і Lassarat.

Однак перевага віддається білим винам. Основне Macon Blanc – достатньо тьмяне вино, добре поєднується з їжею, але досить терпке і землисте. Вам слід спробувати більш якісне Macon Blanc-Villages, перш ніж ви навчитеся розрізняти ноти меду, свіжих яблук і горіховий присмак, який зазвичай асоціюється з хорошим шардоне, а й навіть тоді ви не будете відчувати їх так часто, як слід було б. Кращою землею в селах володіють 43 комуни. Деякі з них можуть додавати до вина назву свого села, як, наприклад, Vire, Clesse, Prisse або Lugny. Білі вина з таких сіл можуть бути повними, маслянистими, навіть свіжими, а бувають і трохи жірновато.

Іноді це трапляється через те, що «шардоне» (названий за назвою села Chardonnay в Маконі) у деяких виноградниках став екзотично пряним, що приємно в малих дозах. Але головна небезпека – це не переплатити за досить різкий, звичайний «шардоне», що не має особливих якостей.

Кращі виробники: Bonhomme, Guffens-Heynen, Merlin, Thevenet і Vincent.

Ось ми наближаємося до Pouilly-Fuisse, але спочатку зупинимося на St-Veran, апелласьоні, створеному в 1971 році, щоб заповнити пробіл між звичайними Macon Blanc-Villages і зірками Pouilly. St-Veran охоплює три апелласьона Pouilly з півночі і з півдня, примудряючись включати в себе навіть деякі виноградники Божоле. Вина St-Veran зазвичай м’які, швидко дозрівають і досить привабливі.

І хоча серед них є хороші вина, такі як Pouilly, вони терплять великої шкоди від надто широкого використання цієї марки торговими будинками і кооперативами, більш стурбованими тим, як заснувати черговий бренд або призначити нову ціну, а не як показати, наскільки хороші ці вина.

Кращі виробники: Corsin, JM Drouin, Duboeuf, Ussier і Vincent.

І нарешті, Pouilly. Два села, Loche і Vinzelles, отримали власні апелласьона (Pouilly-Loche і Pouilly-Vinzelles), розсудливо дописавши свої назви до Pouilly, але їх виноградники плодороднее і багатше, ніж у їхніх більш відомого сусіда Pouilly-Fuisse.

Кращі виробники: Cave des Grands Crus Blancs і Chateau de Vinzelles.

Pouilly-Fuisse відбувається з 4 областей і 5 сіл (але не всі вони однаково гарні), поблизу самого села Pouilly. Більшість вина продається кооперативу Chaintre – зроблене з лишків винограду і без достатніх деревних тонів, все це перетворюється на незрозумілу, але надто дорогу суміш. Однак у виноградарів, що використовують дубові бочки, таких як Corsin, Denogent, Feret, Forest, Guffens-Heynen, Lassarat, Leger-Plumet, Luquet, Noblet, Valette і Vincent в Chateau Fuisse, це вино може придбати глибокий медовий присмак, аж до зразків Meursault, присмачених південним сонцем.

КЛАСИФІКАЦІЯ

Макона – це регіон, поступово розвиває власну ієрархію. Першим стоїть видатний апелласьон Macon, потім більш специфічний Macon Blanc-Villages, що складається з особливих сіл, і потім особливі апелласьона, такі як St-Veran і Pouilly-Fuisse, згруповані під репутацією одного села. Забавно, що село Vinzelles свого часу спробувала обійти Fuisse, але якраз Pouilly-Fuisse (якому зараз належить 5 сіл) зірвав джек-пот, особливо на американському ринку.

ОРГАНІЗАЦІЯ

Кооперативний рух в Маконі організовано ефективніше, ніж де-небудь у Франції, і орієнтоване на вищі стандарти. Існує 18 різних організацій, контролюючих понад половину продукції. Безумовно, на початковій стадії це був важливий крок – створення дисциплінованих, спеціалізованих експертиз, обладнання та маркетингу. Це цілком визначено давало шанс добре заробляти, замість того щоб помирати з голоду.

Проблема в тому, що панування кооперативів (які за необхідності намагаються зрівняти якість, замість того щоб виділити кращих виноградарів і кращі землі) створює одноманітність у винах, за наявності чудового потенціалу, зануреного в нудну реальність посередності. Всі вина Макон хороші лише в окремих виробників.

Читайте етикетки

Фраза «Macon Superieur» на етикетці говорить лише про те, що в звичайному Macon міститься додатковий відсоток алкоголю.

Про смаки

Червоні вина в основному злегка жестковати, їм не вистачає фруктового тони хорошого божоле. Білі ж, навпаки, іноді надто м’які і плоскі. У кращому випадку вина з відокремленої села можуть мати чудовий м’який і приємний присмак білого бургундського, з південним відтінком.

ХОРОШІ РОКИ

В основному ці вина слід пити молодими. І хоча шардоне зазвичай потрібно час, щоб проявити свій характер, шардоне з Макон вже відразу добре, а після двох років витримки може видихнути. Ретельно зроблений Pouilly-Fuisse відплачує за правильне поводження і до десяти років розкривається кращим чином. Самі жаркі року – зовсім не обов’язково найкращі, 1995-1996 – непогані.

ЯК ЇХ ПИТИ?

Червоні вина найкращим чином підходять до їжі – їх грубуватий смак хороший з французькими сосисками, паштетами і кров’яною ковбасою. М’якість хороших білих вин може злегка змастити їх оригінальність, але при цьому зробити їх відмінними винами будь-якого призначення, підходящими навіть до курки, телятини та свинини. М’яке, але фруктове ігристе буде ідеальним аперитивом.

КОРИСНІ ВІДОМОСТІ

St-Veran, 1997 (Domaine Corsin) якість 8 *, ціна 7 *, цінність 8 *

Хороші роки: Майже з кожного врожаю виходить непогане вино, яке можна пити вже в рік розливу. Кращі: 2000. 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1992

Зауваження про смак: Ці вина – серед найбільш м’яких і повних білих бургундських. Основні вина Макон мають ніжний яблучний присмак, в той же час вина з відокремлених сіл мають м’який вершковий, завершений смак.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS