Ви переглядаєте: Головна > Цікаво > Апостиль в Україні

Апостиль в Україні

Будь-який документ необхідно легалізувати – тільки тоді папір матиме за кордоном юридичну силу. Для цього потрібен або апостиль, або складна процедура консульської легалізації. Тут клієнтові вибирати не доводиться: все вже зумовлено тим, куди він виїжджає.

Апостиль – це особлива форма запису відомостей про законність документа. Щоб документ можна було використовувати офіційно за кордоном, на його оригіналі ставлять спеціальний штамп. Тільки після цього папір набуває юридичну силу в державах – учасницях Гаазької конвенції 1961 року.

До речі апостиль в Україні ви можете знайти за посиланням по самим доступним цінам.

Як це виглядає?

Зразок апостиля затверджений в додатку до Гаазької конвенції. Це квадратний штамп (в Білорусі) або різнокольорові стрічки, рельєфна або сургучна друк, самоклеючі стікери, додаток до документа. Неприпустимо приклеювати або підколювати степлером відксерокопіювати штамп.

Як виглядає апостиль?

Запис роблять зазвичай на французькою або англійською (це офіційні мови Гаазької конвенції) і національною мовою держави, де апостиль складений.

У апостиль вказують назву країни і міста, де проставлено апостиль; прізвище і посаду людини, яка підписала документ; підпис особи, що проставив апостиль; дату проставлення; номер апостиля та ін. Всі пункти повинні бути вказані в певному порядку. Це важливо! У Конвенції не позначені суворі вимоги щодо форми апостиля, але все ж бувають випадки, коли через відступу від зразка документ не визнають в іншій державі.

Трапляється також, що деякі госудастрва не визнають приєднання до гаагській конвенції нової країни. Відповідно, вони не приймають документи з цих республік, навіть завірені апостилем.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS