Ви переглядаєте: Головна > Цікаво > Поради з вибору зимових шин

Поради з вибору зимових шин

Країна виробника

Гума буває імпортна і вітчизняна. Природно, вітчизняна дешевше, а імпортна дорожче. Імпортні шини випускають по 2-ма критеріями – основні і економічні. Якість виробництва імпортних шин, навіть найдешевших, вище вітчизняних. Але в магазинах більше вітчизняних, ніж імпортних.

Якість вітчизняної гуми зростає з кожним роком, але за основними показниками – довговічність, шум, зносостійкість – їм ще далеко до зарубіжних «побратимів».

До речі хороший асортимент шин від різних країн виробників ви зможете знайти в інтернет-магазині за посиланням: https://prokoleso.ua/tires/search/265/60/18?seasonality[514]=514 з швидкою доставкою по всій Україні!

Розміри

Кожна шина має свій розмір – посадковий розмір (радіус диска), ширина (в міліметрах), висота (в міліметрах). На шині позначено так – xxxxxRxx. Для кожного автомобіля – свій розмір. Кожен виробник рекомендує той чи інший розмір. Наприклад, на автомобіль Renault Espace III виробник рекомендує ставити 20565R15. Розміри можуть бути взаємозамінні, тобто на цей же автомобіль можна поставити гуму – 21560R15.

Ці розміри відрізняються лише шириною і висотою протектора. Але варто зазначити, що на зиму краще брати гуму вужчу, так буде краще зчеплення з дорогою.

Гума з шипами або без шипів?

З шиповану гумою все ясно, її вважають за краще багато автолюбителів. Гума без шипів, або фрикційна, відрізняється більш м’яким складом суміші, практично безшумна, має більшу пляму контакту з дорогою і найголовніше – комфорт руху. Для їзди на фрикційної гумі потрібен досвід і майстерність водія: під час ожеледиці на ній складніше рушити в гору, гальмівний шлях довший. Крім усього, цей вид гуми краще встановлювати на автомобілі, на яких є ABS.

Малюнок протектора

Вся зимова гума має направлений малюнок протектора. Це потрібно, щоб при їзді покришки могли самі очищатися від снігу і насту. Існують шини з асиметричним малюнком. Перший вид гуми підходить для міської їзди, другі – для траси.

Фахівці стверджують, що універсальної гуми немає. Кожному автомобілісту властива своя манера водіння, отже, йому підійде той чи інший вид гуми.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS